Restauratie van de vieringtoren

De Nieuwe Kerk heeft jou nodig

Miljoenen mensen kennen De Nieuwe Kerk van de inhuldigingen en het huwelijk van Koning Willem-Alexander met Máxima. Het gigantische middeleeuwse gebouw aan de Dam wordt al eeuwen met zorg onderhouden. Spraakmakende tentoonstellingen en tal van andere activiteiten brengen keer op keer
weer honderdduizenden bezoekers op de been.

Iedere generatie heeft bijgedragen aan het behoud van dit monument. Net voor de inhuldiging van Prinses Beatrix in 1980 werd een grote restauratie afgerond. En vorig jaar kregen 8 van de 141 zuilen een nieuwe fundering.

Dit jaar wordt de vieringtoren, de spitstoren op het dak van ons monument, gerestaureerd. De laatste grote onderhoudsbeurt van de vieringtoren vond in de jaren zestig van vorige eeuw plaats. Toen was de kerk, vanwege de grote restauratie, bijna twintig jaar gesloten voor het publiek.

Anno 2025 geeft De Nieuwe Kerk het publiek de kans om mee te kijken tijdens de werkzaamheden op het dak. Speciaal voor deze restauratie wordt een groot platform op het dak van het Amsterdamse monument gebouwd. Een unieke gelegenheid die juist in het kader van (en dankzij) 750 jaar Amsterdam een heel bijzondere publieksvariant krijgt. Zeven maanden lang krijgt het publiek eenmalig de kans het dak van de kerk te beklimmen voor een onvergetelijk uitzicht over de Dam en onze hoofdstad.

Doneer voor de vieringtoren

Het is nu tijd voor het restauratieproject. Daarom doen wij een dringend beroep op jou, onze bezoekers en iedereen die De Nieuwe Kerk een warm hart toedraagt. Zodat dit iconische gebouw ook voor de komende generaties behouden blijft. Iedere donatie – groot of klein – is welkom en draagt bij aan de toekomst van dit unieke gebouw.


Doneer via
NL78 ABNA 0640 1136 99
t.n.v. Nationale Stichting De Nieuwe Kerk Amsterdam